Zakończenie kampanii informacyjnej "Nie pal śmieci w domu" PDF
środa, 04 listopada 2015 11:15
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom osiedla Działki za zainteresowanie kampanią informacyjną "Nie pal śmieci w domu", organizowaną w dniach 30.10.2015r. i 03.11.2015r. przez UM Bartoszyce i ZGO Sp. z o.o. Naszym zdaniem było poinformowanie jak największej ilości osób
o zagrożeniach wynikających ze spalania śmieci w gospodarstwach domowych.
Zależy nam, aby mieszkańcy mieli świadomość, że spalanie jest główną przyczyną emisji silnie trujących gazów i pyłów, które negatywnie wpływają na środowisko, ale przede wszystkim na zdrowie człowieka. Zanieczyszczenia wytwarzane w czasie palenia śmieci powodują astmę oskrzelową, alergiczne zapalenie skóry, alergie pokarmowe, a nawet choroby nowotworowe. Spalając śmieci, zatruwamy nasze najbliższe otoczenie, wody gruntowe i ziemię. Dlatego spożywamy zatrute mleko, jajka, warzywa i owoce.
Paląc śmieci w piecu, niszczymy przewody kominowe poprzez odkładanie się tzw. mokrej sadzy w kominach, co może prowadzić do zaczadzenia. Zniszczony przewód kominowy może być powodem zapalenia się instalacji i pożaru domu.
Obowiązuje ustawowy zakaz spalania odpadów w urządzeniach nieprzystosowanych do tego celu. Paląc w domowym piecu odpadami, szkodzimy przede wszystkim sobie, najbliższej rodzinie i sąsiadom. 
Według raportów Komisji Europejskiej każdego roku umiera 28 tysięcy Polaków tylko z powodu oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Liczymy na to, że kampanie zniechęciły do spalania śmieci w domu, osoby, które wcześniej praktykowały tego typu proceder.
Kampanie informacyjne "Nie pal śmieci w domu" były dofinansowane z WFOŚiGW w Olsztynie.
dsc09815 dsc09824 dsc09827 dsc09834 dsc09837 dsc09838
 
Copyright (C) 2017 Zakład Gospodarki Odpadami Sp. Z O.O.
Realizacja: pixman.pl